Bookmark and Share
 
 

Vybíráme koberec

Jak správně vybrat koberce do bytu i firmy

Základní pravidla pro výběr koberce:

 1. ČÍM JE KOBEREC HUSTŠÍ, TÍM JE KVALITNĚJŠÍ A ČÍM NIŽŠÍ MÁ VLAS, TÍM VYDRŽÍ VĚTŠÍ ZÁTĚŽ
 2. ČÍM VYŠŠÍ HODNOTA VÁHY VLASU, TÍM KVALITNĚJŠÍ KOBEREC.

  Proč se rozhodnout pro koberce.

  Jak dobře nakoupit kvalitní koberce ?

  1. Zjistěte co hledáte

  Před nákupem a výběrem koberce si vždy ujasněte :

  K jakému účelu chcete koberec využívat a co budete při jeho výběru preferovat (dekorace, ochrana podlahy, občasná chůze, frekventovaná chůze, tepelná izolace, čisticí zóna ...) Jaký je charakter místnosti, kde má být koberec položen (suchá, vlhká, studená, vytápěná, s jakým kolísáním teploty a vlhkosti, rozměry a tvar místnosti) Jakým způsobem bude koberec zatěžován (staticky - bude na něm postaven nábytek, dynamicky - chůze, pohyb nábytku atd.) Jakou intenzitou bude koberec používán (spí na něm jen kočka, ráno a večer se po něm chodí - ložnice, chodí se po něm stále - recepce atd.) Pobývají v místnosti osoby s alergií na roztoče ? (V každém pórovitém materiálu je nutné počítat s výskytem roztočů - většině lidí nevadí, některé ohrožují na zdraví) Jak často chceme koberec čistit (volba způsobu tkaní, materiálu a barvy) Jak často chceme koberec obměňovat (volba materiálu podle odolnosti)

  Nepodceňujte rady odborníků.

  Rozumný člověk se poučí z chyb jiných a snaží se je neopakovat.

  Špatný výběr koberce, nesprávné posouzení klimatických podmínek místnosti, překročení výrobcem koberce určené mezní intenzity a způsobu zatěžování, špatná návaznost vzorů, párání kobercových spojů - to vše a ještě mnoho dalších nepříjemných zjištění pravděpodobně čekají všechny, kteří se rozhodli "ušetřit" čas konzultacemi svého záměru se zkušným odborníkem na koberce. Bezhlavý výběr koberce jen na principu líbivosti dekorů a na omak příjemného povrchu už zklamal mnoho nakupujících poté, co neodborně vybraný koberec položili a začli používat. 


  2. Naučte se rozlišovat koberce

  Seznamte se s druhy koberců a jejich rozdělením podle několika hledisek.

  Rozdělení koberců podle materiálu - Syntetické koberce.

  Syntetické koberce jsou koberce vyrobené ze syntetických materiálů, mezi něž patří především polyamid (PA), polyester (PES), polypropylen (PP) a polyakryl (PA).

  Koberce se dělí podle několika hledisek a vlastností.Doporučujeme Vám seznámit se alespoň se základním dělením koberců podle zpracování, odolnosti proti zátěži, materiálu, tloušťky a podle dalších parametrů.

  Takto získáme dobrý přehled a základní teoretické znalosti potřebné k tomu, abychom porozuměli informacím, které o svých výrobcích uvádějí výrobci koberců. Nabytá jistota a přehled se nám bude hodit pro budoucí jednání s podlahářem, který nám zakoupené koberce odborně položí. Neznalost problematiky na straně zákazníka je často příčinou neopodstatněné nedůvěry k radám podlaháře, protože neinformovaný zákazník nedovede posoudit význam a logiku argumentů, které podlahář předkládá zákazníkovi ve snaze pomoci mu s výběrem koberce a způsobem pokládky.

  3. Objednejte si odborné položení koberce.

  Zakoupením koberce starosti nekončí.

  Odborná pokládka koberce je předpokladem jeho správné funkce

  Nyní je potřeba zajistit opatrnou demontáž stávající podlahové krytiny, přípravu podkladu pro nový koberec, dovoz koberce a jeho kvalitní pokládku. Nakonec je potřeba zbavit se zákonným způsobem zbytků staré demontované krytiny. 

  Všechny tyto záležitosti zajistí odborní pracovníci vybraného podlahářství. Odborní podlaháři Vám nový koberec dovezou, připraví vše pro pokládku koberce nového, nakonec koberec položí, zalištují a zbaví Vás i starostí s odvozem a likvidací podlahové suti.

   

      
      
      

 

 
   
 • img
  Povrchová úprava olejováním
   
 • img
  Masivní podlaha
   
 • img
  Dřevěné podlahy
   
 • img
  Renovace schodiště
   

VIDEOPODLAHY.cz

 
 
|   © 2013 HLAVÁČ - podlahy s.r.o. |
| Vytvořil: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |